Opakowania tekturowe – charakterystyka i zastosowanie

Wykorzystywane powszechnie w rozmaitych branżach pudełka tekturowe okazują się być wyjątkowo użyteczne. Spotykane są każdego dnia, niejednokrotnie niezauważane i niezwłocznie wyrzucane do śmieci – są przecież jedynie opakowaniem, które mieści w sobie cenną dla konsumenta zawartość. Należy jednak pamiętać, że tektura cechuje się imponującymi właściwościami i daje nieograniczone niemal możliwości tworzenia opakowań dla różnych sektorów i specjalizacji. Warto zatem poznać jej parametry, docenić właściwości i dowiedzieć się, czym charakteryzują się opakowania z tektury.

 

Właściwości i rodzaje opakowań tekturowych

W naszej ofercie znajduje się kilka alternatyw, spośród których zawsze wybierana jest ta, która najtrafniej odpowiada na indywidualne potrzeby w danej sytuacji. Dostępne są opakowania wykonane z:

 

  • tektury falistej, cechującej się lekkością i dobrze amortyzującej umieszczone w niej towary. Jest ona wykorzystywana do produkcji dużych opakowań, które znajdują zastosowanie podczas transportu wielkogabarytowych ładunków i ciężkich przedmiotów, wymagających solidnego opakowania. Z tego rodzaju tektury tworzone są również pudła dla branży meblarskiej;
  • tektury litej, którą wykorzystuje się do produkcji opakowań o małych rozmiarach, przeznaczonych dla niewielkich i lekkich towarów. Opakowania z tektury litej sprawdzają się szczególnie dla wyrobów farmaceutycznych i kosmetyków, a także w branży spożywczej.

 

Uniwersalność zastosowania opakowań tekturowych

Tektura to ekologiczny, solidny i łatwy w obróbce surowiec, dlatego jej wykorzystanie jest wszechstronne. Kreuje ona również bogate możliwości marketingowe, gdyż można ozdobić ją stosownym nadrukiem z logo firmy, sloganem reklamowym czy danymi kontaktowymi. Oferujemy personalizację opakowań tekturowych, które stają się dzięki niej zoptymalizowane do indywidualnych oczekiwań klienta i zgodne z branżą, w jakiej działa.  Tektura – choć niepozorna i często niedoceniana – jest zatem materiałem, którego praktyczne właściwości warto wykorzystać w procesie konfekcjonowania, magazynowania i transportu.

 

Masz pytania??

Skontaktuj się już teraz!