Plastik przez lata był dla człowieka „wygodnym” surowcem: jest tani, lekki, wodoodporny i stosunkowo trwały. Nic więc dziwnego, że szybko przywykliśmy do używania plastikowych butelek, sztućców, torebek, zabawek czy opakowań. Okazało się jednak, że gdy je zużyjemy, stają się one ogromnych obciążeniem dla Matki Natury. Plastik ulega degradacji dopiero po setkach lat, a jego szczątki pływające w oceanach sprawiają, że tysiące zwierząt ginie w ogromnych cierpieniach. Na szczęście głosy ekologów słychać bardziej donośnie. Coraz więcej firm rezygnuje z plastikowych opakowań na rzecz tych z tektury, by pokazać swoim klientom, że potrzeby środowiska nie są im obce.

Do wyboru, do koloru

Opakowania tekturowe sprawdzają się idealnie w wielu różnych branżach. Cieńsze, delikatniejsze tektury są idealnymi opakowaniami dla lżejszych przedmiotów, te większe wymagają zastosowania sztywnej tektury wielowarstwowej. O tym, jak bardzo jest ona wytrzymała, może świadczyć sam fakt, że tekturowych kartonów używają firmy przeprowadzkowe do transportu dobytków swoich klientów, w tym książek, zastawy stołowej itp. To właśnie w nie pakuje się też duża i ciężką elektronikę. Opakowania tekturowe świetnie sprawdzają się jako ochronne torebki na butelkę wina, opakowania cukiernicze, jedyne i niepowtarzalne pudełka do pizzy, oraz w wielu innych branżach!

Zamiast plastiku

Firmy, które zamieniają plastik na opakowania z tektury, robią spory ukłon w stronę ochrony środowiska. Udowadniają też swoim klientom, że przy odrobinie starań łatwo być „eko”. Decydując się na opakowania tekturowe, przedsiębiorcy nie muszą się martwić o walory reklamowe. Większość opakowań można spersonalizować dzięki nadrukom, naklejkom tłoczeniom czy foliom. Co ważne, po zużyciu mogą one trafić do recyklingu i zyskają drugie życie. W najgorszym wypadku, jeśli opakowanie zostanie porzucone w lesie, Matka Natura szybko sobie z nim poradzi. Moda na opakowania tekturowe raczej szybko nie minie – można śmiało stwierdzić, że coraz więcej firm będzie zmieniało się eko-poztywnie i coraz więcej klientów będzie świadomie wybierało te marki, które dbają o faunę i florę.

Masz pytania??

Skontaktuj się już teraz!