Idealne opakowania do przeprowadzki – jakie powinny być?

Osoby, które czeka przeprowadzka, często są podekscytowane perspektywą życia w nowym miejscu, lecz też przerażone, w co spakują swój cały dobytek. Jeśli chodzi o to drugie, nie ma w tym nic strasznego. Naszym sprzymierzeńcem będą z pewnością dobrej jakości kartony. Dlaczego to najlepszy wybór? Przekonajmy się!

Przewóz pustych kartonów

Puste kartony po prostu składa się na płasko. Oznacza to, że możemy zamówić je na dużo wcześniej przed przeprowadzką i przechowywać pod łóżkiem czy za szafą. Nie są również problemem wtedy, gdy chcemy przewieźć je w tym stanie swoim niewielkim samochodem osobowym. Po przeprowadzce złożone kartony możemy zachować i wygodnie trzymać je w piwnicy lub na pawlaczu.

Pakowanie rzeczy

Do pakowania rzeczy warto wybrać kartony cztero- lub pięciowarstwowe. Taki karton jest po prostu bardzo wytrzymały, spokojnie więc możemy umieścić w nim nawet ciężkie rzeczy. Opakowania z tektur falistych dodatkowo amortyzują przenoszone rzeczy. Zamawiając kartony, warto wybrać ich kilka rozmiarów. Do dużego pudła być może i wejdzie sporo ubrań, jednak będzie ono bardzo ciężkie i nieporęczne w noszeniu oraz transporcie. Podczas pakowania dobrze jest rozdzielić rzeczy pod względem ciężaru i rozmiarów tak, by nie pakować do jednego kartonu samych ciężkich rzeczy. Trzeba uważać też na rzeczy małe, które mogą zniszczyć się podczas drogi, gdy będą się po kartonie przesuwać. Karton z ciężkimi rzeczami na dnie najlepiej jest dopakować małymi i lekkimi rzeczami, pozawijanymi np. w ubrania czy pościel. Specjaliści z firm przeprowadzkowych zalecają pakowanie najbardziej potrzebnych rzeczy na wierzchu, aby szybko można je było wyjąć, zanim rozpakujemy się na dobre.

Zabezpieczanie kartonów

Najlepszym wyborem do przeprowadzki będą zwykłe kartony, których spód i wierzch stanowią cztery zakładane na siebie skrzydła. Po zapakowaniu kartonu wystarczy solidnie zakleić dobrą taśmą rozkładane części i możemy być pewni, że zawartość nie wydostanie się na zewnątrz. W samochodzie starajmy się ustawiać opakowania lżejsze na cięższych i dodatkowo zabezpieczyć je przed ostrym hamowaniem. Jeśli akurat pogoda nie dopisze, a kartony bardzo zamokną i nie będą się nadawały już do użytku, zaprezentują swoją kolejną zaletę: ekologiczny charakter. Trafią do recyklingu i nie staną się uciążliwym odpadem jak np. plastik.

Masz pytania??

Skontaktuj się już teraz!