Nadruki na opakowaniach – spersonalizuj swój biznes!

Dynamiczny rozwój konkurencji to wyzwanie dla wielu przedsiębiorców. Jeśli pragniesz być kojarzony ze swoją marką, postaw na kreatywne budowanie wizerunku. Działając subtelnie, dotrzesz do klienta skuteczniej. Z naszego najnowszego wpisu dowiesz się, co mają z tym wspólnego spersonalizowane nadruki na opakowaniach. Zapraszamy!  

Jakie jest znaczenie opakowania w strategii biznesowej?       

Liczne badania przeprowadzone wśród konsumentów wykazały, że odbiór wzrokowy ma kluczowe znaczenie w budowaniu opinii o produkcie i przekłada się na decyzję o zakupie. Nabywca traktuje opakowanie jako część produktu. Zarówno podczas zakupów stacjonarnych, jak i kupując przez Internet, klient w pierwszej kolejności ma kontakt z opakowaniem, a dopiero potem z samym produktem. To stwarza okazję do nawiązania z klientem relacji.

Uwaga kupujących skupia się na kształcie, kolorystyce i etykiecie opakowania. Zawarte na nim informacje poszerzają wiedzę konsumenta o produkcie oraz wpływają znacząco na jego opinię o producencie. Zwłaszcza w przypadku sprzedaży wysyłkowej, gdzie najistotniejsze jest to, aby produkt został zapakowany solidnie. Skuteczną ochronę przed uszkodzeniami podczas transportu zapewnią na przykład opakowania kartonowe wykonane z kilkuwarstwowej tektury falistej. Fakt, że opakowanie składa się z surowców biodegradowalnych, dodatkowo informuje klienta o Twojej postawie proekologicznej oraz budzi skojarzenie z wysoką jakością produktu.

Jak działa personalizacja nadruków na opakowaniach?

Poprzez personalizację opakowań stajesz się bardziej wiarygodny dla swoich odbiorców. Komunikujesz im, że bierzesz odpowiedzialność za swój towar, gwarantując bezpieczeństwo i wysoką jakość. Klient zaczyna kojarzyć Cię jako godnego zaufania partnera w biznesie. Wasza wzajemna relacja powoduje, że zaczyna on postrzegać nadruki na opakowaniach Twoich produktów w taki sposób, jakbyś wręczał mu wizytówkę swojej firmy. Nabywca ma konkretną informację na temat tego, komu zawdzięcza satysfakcję z zakupu.

Ponieważ obrazy wychwytywane przez zmysł wzroku łatwiej kodują się w ludzkiej pamięci, skutecznym może okazać się dodatkowy przekaz pod postacią grafiki na opakowaniu. Na przykład tematycznej z okazji zbliżających się świąt albo korespondującej z Twoją wizją produktu. W przypadku, gdy Twoje produkty są ciężkie, mogą sprawdzić się opakowania kaszerowane, które nie tylko są atrakcyjne wizualnie, ale dodatkowo mają wzmocnią konstrukcję, która ułatwia transport.

 

W zależności od tego, czy do zapakowania jest pizza, kosmetyk czy mebel, można dopasować opakowania o pożądanych gabarytach i kształtach, a do grubości opakowania i jego faktury można dobrać techniki umieszczania nadruku. Jedną z coraz prężniej rozwijających się technik nanoszenia nadruku na opakowania jest metoda fleksograficzna.

Opakowania spersonalizowane to sposób na skuteczną komunikację z klientem. Dzięki nadrukom na opakowaniach, zaprojektowanych według Twojego pomysłu i uznania, oszczędzisz czas i fundusze. Spersonalizowane opakowania mogą ukierunkować ewentualną kampanię reklamową Twoich produktów w przyszłości. Dlatego warto to rozważyć.

Masz pytania??

Skontaktuj się już teraz!